שילוב מערכת סולארית בהרחבה תמ"א 38

[:he]

בשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית בזיהום האוויר ברחבי העולם. העלייה בזיהום האוויר באה יחד עם גדילת האוכלוסייה המואצת, שגורמת לצפיפות אוכלוסייה ולבעיות סביבתיות קשות במקומות שונים בעולם. לבעיות הזיהום הסביבתי יש פתרונות רבים שיכולים לשפר את המצב, כאשר אחד מהפתרונות שתופסים תאוצה בזמן האחרון הוא הבנייה הירוקה.

במסגרת הבנייה הירוקה, אפשר לדאוג לדברים רבים, החל מנורות חסכוניות, בידוד טרמי וגם מערכת חשמל "ירוקה" בדמות מערכת סולארית. פנלים סולריים רבים מוצבים במיליוני בתים ברחבי העולם ומעניקים אנרגיה נקייה.

מה הכוונה "אנרגיה נקייה"?

בניגוד לדרך הפקת החשמל הנוכחית, שכוללת שריפה של נפט וגורמת לפליטת גזי חממה, לזיהום ולהתחממות הגלובלית שרבים מדברים עליה, מערכת סולארית עובדת דרך מצרך משאב טבעי חינמי לחלוטין- אור השמש. פנלים סולאריים מייצרים חשמל נקי בשעות השמש. כידוע, בישראל לאורך רוב ימות השנה יש שמש רבה. למעשה, מדובר ב1750 שעות שמש בממוצע במהלך השנה. לפי כנס בינלאומי מסכנות ועדת האקלים בפריס שנערכה לאחרונה בה נכחו מנהיגי העולם, אפשר לייצר יותר מ85% מהחשמל שנזקקים לו אזרחי ישראל דרך אנרגיה סולרית בלבד!

החשמל המיוצר עובר המרה לזרם חילופין בתוך רכיב מהפך הנקרא ממיר מתח אשר מזין את לוח החשמל הביתי ורשת החשמל המקומית. כחלק מהבנייה הירוקה אפשר להתקין מערכת סולארית. התקנת המערכת חוסכת כסף רב בטווח הארוך, כמו גם תורמת לסביבה ולעולם נקי וירוק יותר.

פרויקט תמ"א 38 הוא פרויקט סביבתי וכלכלי, שכן מצד אחד הדיירים מקבלים בניין ובית משופץ ומצד שני היזם מוכר דירות חדשות שהוא בונה. במסגרת פרויקט תמ"א, אפשר לדרוש מהיזם להשביח עוד יותר את ערך הנכס על ידי הוספה של פנלים סולריים לבניין וכך לנצל את ההזדמנות בהכנת תשתית יעילה וזולה.

מערכת סולרית היא מערכת שיכולה להוות השקעה משתלמת טווח למיידי וארוך. ככל שתתקינו מערכת גדולה יותר, כך ההשקעה תחזיר את עצמה מוקדם יותר. בנוסף, צריך לזכור שבארץ שברכישת חשמל אנחנו מסתמכים לחלוטין על תעריפי חברת חשמל , שהיא חברת החשמל היחידה בישראל בניגוד למדינות אחרות. בעת התקנת מערכת סולרית, אתם תוכלו להיות תלויים בעצמכם ובמחיר קבוע מראש לשנים רבות החזר זה מגיע ע"י קיזוז חשבון חודשי. החיסכון בהתקנת מערכת סולרית נע בין 15%-30%, כאמור כתלות בגודל המערכת.

מונה נטו היא הסדרה שחשוב לנצלה מכיוון שהיא מספקת קיזוז הוצאות לבניין והינה חלק אנטגלי מהתשתית הקיימת, לא מהווה הפרעה ומשביטה את ערך הנכס. רבים אינם מודעים לתקנה זו ולכן מעטים מנצלים את הפוטנציאל של ההטבה שחח"י מחוייבת על פי האמות מידה.

[:]